pl

/

en

icon SABAK

SABAK - producent odzieży męskiej
Firma SABAK to uznany producent odzieży męskiej. Już od ponad 30 lat projektujemy i sprzedajemy eleganckie kurtki oraz płaszcze męskie, zgodnie z najnowszymi trendami modowymi.    

Wysoka jakość naszych produktów jest dostrzegana zarówno w kraju, jak i za granicą. Odzież firmy SABAK mogą Państwo nabyć w salonach mody męskiej wszystkich większych miast Polski,w tym w Warszawie.

Marka sabak

autumn/winter 2017

I. tkanina

picture SABAK

WEŁNA

TKANINA WIERZCHNIA

SABAK – do swoich wyrobów używa wysokiej klasy naturalnych wełen z dodatkiem kaszmiru, który należy do najbardziej wartościowych surowców włókienniczych na świecie. Pozyskiwany jest on z kóz kaszmirskich hodowanych na górzystych
terenach Himalajów, Chin i Tybetu. Ekstremalne warunki z temperaturą nawet do – 40oC, ręczne zbiory w okresie letnim oraz dokładna selekcja surowca, przyczyniają się do miękkości, a zarazem wytrzymałości przędzy kaszmirowej.Stosowane wełny posiadają również niewielką domieszkę przędzy syntetycznej, która zwiększa wytrzymałość tkaniny. Każdy wełniany produkt SABAK sygnowany jest specjalną, żakardową wszywką „WOOL & CASHMERE – fabric made In Italy” informującą o zawartości wełny kaszmirowej oraz włoskim pochodzeniu tkaniny.

BAWEŁNA

TKANINA WIERZCHNIA

W swojej ofercie SABAK proponuje również produkty wykonane z tkaniny bawełnianej z domieszką przędzy syntetycznej. Włókna bawełniane zapewniają naturalną miękkość i przewiewność natomiast włókna syntetyczne odporność na rozciąganie, wytrzymałość oraz sprężystość.

II. detale

KIESZENIE WEWNĘTRZNE
Wszystkie wyroby posiadają odpowiednio usytuowane, dwie wewnętrzne kieszenie na suwak przeznaczone na portfel, telefon czy klucze.

ODPINANY GOLF
Wybrane produkty SABAK są dodatkowo wyposażone w wewnętrzny golf. Jest on elementem ozdobnym, jak i praktycznym w wyrobie, doskonale sprawdza się w zimne i wietrzne dni. Dzięki funkcji odpięcia w prosty sposób można zmienić wygląd płaszcza czy kurtki na bardziej formalny.

ODPINANA PODPINKA
Jest to dodatkowe ocieplenie wykonane z tzw. "pikówki" używane zwykle w płaszczu przejściowym typu TRENCZ na sezon jesienno zimowy.

ODPINANY FUTRZANY KOŁNIERZ
Ozdobny futrzany kołnierz dodaje płaszczowi charakteru i niepowtarzalności. Ponadto w chłodne dni dociepla szyję. Po jego odpięciu zmienia się wizerunek wyrobu na bardziej formalny.

ELEMENTY WYKOŃCZENIOWE
Wyroby SABAK wykończone są modnymi detalami wykonanymi z ekologicznych tkanin skórzanych, zamszowych i futrzanych.

III. wykończenie

SABAK

PODSZEWKA

TKANINA WIERZCHNIA

W zależności od rodzaju okrycia stosowane są głównie mieszanki włókien acetatowo-wiskozowych i wiskozowo-poliestrowych. Te ostatnie wykorzystywane są najczęściej gdyż mają najlepsze parametry użytkowania. Wiskoza jest wytwarzana z włókien celulozowych w związku z tym posiada liczne zalety włókna naturalnego. Podszewki z wiskozą charakteryzują się dużą przepuszczal-nością powietrza, mają właściwości higieniczne, antyseptyczne i nie elektryzują się. Ponad to są miękkie w dotyku i zwiewne. Dzięki połączeniu

OCIEPLACZ

TKANINA DOCIEPLAJĄCA

Produkty SABAK są głównie przeznaczone do jesienno zimowych pór roku w związku z tym niezbędne jest również ich ocieplenie. Oprócz naturalnego ciepła, jakie daje wełniana tkanina wierzchnia, wyroby są dodatkowo ocieplone bardzo lekką włókniną ogólnie stosowaną w przemyśle odzieżowym.

WKŁAD KLEJOWY

TKANINA WZMACNIAJĄCA

Niezbędnym elementem w procesie produkcji kurtek i płaszczy SABAK są tzw. wkłady klejowe. Jest to rodzaj dzianiny wykonanej z mikro włókien o odpowiednim splocie, która w procesie przyklejenia nadaje produktowi dodatkowej wytrzymałości na czynniki mechaniczne oraz wspomaga jego rozprężliwość.

BAWEŁNA SZMERGLOWANA

TKANINA WYKOŃCZENIOWA KIESZENI

Worki kieszeni dolnych wykonane są ze 100% bawełny poddanej procesowi tzw. „drapaniu” czyli szmerglowaniu. Dzięki temu tkanina jest ciepła, miła w dotyku oraz przewiewna, a wykonane z niej worki kieszeniowe komfortowe w użytkowaniu.

NICI

WYKOŃCZENIE

SABAK do produkcji swoich wyrobów używa innowacyjnych nici uznanych światowych marek. Nici te charakteryzują się specjalną konstrukcją włókien poliestrowych w tzw. oplocie rdzenia, dzięki temu są elastyczne, a zarazem wytrzymałe. Poprzez odpowiedni dobór trwale łączą konstrukcję wyrobu, jak również stanowią subtelne jego wykończenie.

Odtwórz jeszcze raz

Następny film

Sabak