pl

/

en

sabak
14.02.2018

Chłodniejsze dni – co każdy mężczyzna powinien mieć w swojej szafie

Chłodniejsze miesiące roku to czas, w którym zakładamy na siebie nieco więcej warstw, co nie musi być wcale minusem, lecz okazją do tego, aby jeszcze lepiej podkreślić swój styl i elegancję. Poniżej przedstawiamy ponadczasowe elementy garderoby, które ma w swojej ofercie niejeden producent odzieży męskiej i mieć je powinien również każdy mężczyzna.

 

czytaj
sabak
02.02.2018

Kurtki i płaszcze męskie - jak dobrać fason do sylwetki

Jesień, zima, a nawet wiosna to okresy, w których niskie temperatury często dają się we znaki. Mimo niesprzyjających warunków, wielu z nas chce nadal ubierać się z klasą i elegancją. Płaszcze męskie i inne okrycia wierzchnie stanowić mogą doskonałą bazę stroju każdego mężczyzny, warto jednak pamiętać, w jaki sposób dobierać je tak, aby wyglądać najkorzystniej.

Producenci odzieży męskiej proponują różne fasony okryć wierzchnich na chłodniejsze miesiące. Jednym z istotniejszych parametrów, który powinniśmy brać pod uwagę przy zakupie, jest materiał wykonania. Gdy mamy na uwadze jedynie te eleganckie, a nie sportowe modele, najlepszym wyborem będzie wełna oraz wełna kaszmirowa. 

czytaj
sabak
11.01.2018

Płaszcze męskie - klasyk ponad klasyki

Płaszcz to klasyczne okrycie wierzchnie. Każdy mężczyzna powinien go mieć w swojej szafie, a szczególnie w sezonie jesienno-zimowym. Myślałeś kiedyś jak bogata jest historia męskich płaszczy? A może zastanawia Cię jakie są ich rodzaje? Czytaj dalej, a dowiesz się tego z artykułu.

czytaj
sabak
15.12.2017

Kaszmir nieśmiertelny

Producenci odzieży wręcz zalewają nas ilością dostępnych ubrań z przeróżnych tkanin. Walka o klienta w realiach sklepów sieciowych skłania sprzedawców do kompromisów cenowych, ale niższa cena ubrania oznacza też niższą jakość materiałów. Wełna kaszmirowa od zawsze uważana była za materiał najwyższej próby. Jego wartość od lat utrzymuje się na szczytowym poziomie. Co sprawia, że kaszmir zaskarbia sobie aż takie uznanie?

czytaj
sabak
24.11.2017

Krawiectwo – szycie na miarę sztuki

Krawiectwo jest jednym z najstarszych zawodów na świecie i tak jak inne rzemiosła ma długą tradycję. Na przestrzeni Europy, w tym także w Polsce, zawód krawca rozwinął się między XII a XIV wiekiem. Zanim zaczęto szyć ubrania na miarę, takie jak eleganckie płaszcze męskie, garnitury czy bogato zdobione suknie, ubranie miało służyć głównie ochronie ludzkiego ciała przed wiatrem, chłodem czy upalnym słońcem. Miało być po prostu funkcjonalne.

czytaj
sabak
08.11.2017

Odzież kaszmirowa – jak o nią dbać

Wełna kaszmirowa uważana jest jeden z najwytrwalszych materiałów odzieżowych. Przy odpowiedniej pielęgnacji sweter, szal czy płaszcz kaszmirowy posłużą nam przez długie lata. Oto kilka prostych sposobów jak przedłużyć żywotność zawartości naszej garderoby.

czytaj